شهید داوود حق وردیان

اللهم صل علی محمد وآل محمد

 شهید داوود حق وردیان متولد منجیل بود و از کودکی در رشت زندگی می کرد 

سلام ودرود فراوان به ناجی انسانها و گستراننده عدل الهی قائم آل محمد (ص) امام زمان (عج) وسلام بر رهبر انقلاب و امت شهید پرور قهرمان ایران که در راه استقرار حکومت الله بزرگترین حماسه های بشریت را ایجاد می کنند عزیزانم همه شما را به تقوا به درگاه خدا و ترس از خدا وصیت می کنم عزیزانم امام عزیز را تنها نگذارید و سخنان گهربارش را گوش دهید وبجنگید و نگذارید سلاح من بر روی زمین بماند وبه دست دشمنان اسلام بیفتد، سلاح افتاده ام را بر دست گیرید و با کفار و منافقین بجنگید که اسلام را زنده نگه دارید واز شهادت باکی نداشته باشید بفرموده امام حسین (ع) مگر طفل شیر خوار از پستان مادرش می هراسد؟ 

اگر من از میان شما رفتم ناراحت نباشید در راه به پا ماندن اسلام اگر همۀ مردم هم بمیرند بازهم کم است تا چه رسد قطره ای از این اقیانوس بیکران با صبر پولادین خود بر دهان یاوه گویان زد اسلام بکوبید عزیزانم من چیزی ندارم برای شما به ارث بگذارم جز این که شما را به تقوای الهی توصیه می کنم باشد که خداوند از گناهان مان بگذرد وشما ای کسانی که وصیت مرا می شنوید پشتیبانی کنید از روحانیت، اسلام و ولایت فقیه تبعیت کنید و برای سلامتی و تعجیل امام زمان (عج) وبرای سلامتی رهبر نائب بر حقش دعا کنید.

مادر عزیزم یادتان نرود که حضرت زهرا (س) عزیز از دست داد حال شما نیز با غم او شریک هستید پس صبر داشته باشید خواهران گرامیم شما نیز به یاد حضرت زینب (س) باشید که چه غمها کشید خداوند شما را هم صبر دهد.

شهادت لاله را بوئیدنی کرد شهادت جامه را پوشیدنی کرد

ببوس ای خواهرم قبر برادر شهادت سنگ را بوسیدنی کرد

برادر عزیزم تو بودی که مرا با اسلام آشنا کردی سلاح افتاده از دستم را بگیر و هدفم را دنبال کن نگذار که اسلام تنها بماند امام حسین (ع) در راه اسلام خون داده است ای عزیزان وصایع مرا انجام دهید و در راه استقرار حکومت الله در سراسر جهان بکوشید و کوششتان در راه رضای خدای متعال باشد بر افراشته تر باشد پرچم اسلام در سراسر جهان.

برقرار باد حکومت قسط الهی در جهان به رهبری امام زمان (عج) درود به امام خمینی (ره) و سلام بر امت شهید پرور و شهداء گلگون کفن.

خدایا خدایا تو را به جان مهدی (عج) تا انقلاب مهدی رهبر ما نگهدار.

 

والسلام علیکم و رحمة الله وبرکاته

داوود حق وردیان 27/10/۱360 

 

مناجات نامه...
خداوندا! شرمنده ام نساز در روز قیامت و به آتشم نیفکن که طاقت هیچکدام را ندارم پس خداوندا!

تو خود یاریم کن تا خود را بسازم و در جهاد با نفس پیروز گردم پروردگارا مسلمان از دنیا بروم خداوندا!

تمام بندگانت را توفیق ده و تهذیب اسلامی عنایت فرما.

 

سردار شهید داوود حق وردیان 01/05/1359

 

خصوصیات اخلاقی...

بیشتر اوقات فراقت ایشان صرف یاد گیری قرآن کریم می شد در ضمن علاقه فراوانی به ورزشهای رزمی داشت و فنون رزمی را از برخی برادران سپاهی یاد گرفته اما بعد آنقدر از خود ابتکار و خلاقیت نشان داد که به گفته ی خود برادران سپاه ضرباتی می زد که همه تعجب می کردند.

زندگی نامه...

روز پانزدهم فروردین سال 1341 در منجیل به دنیا آمد دوران کودکی اش را در محله ساغریسازان گذراند وی از شور و چابکی بسیار بالایی برخوردار بود و معمولاً در بازیها ابتکار عمل داشت و همین روحیه ابتکار، جنگ آوری پس از ورود به سپاه بیش از گذشته آشکار گردید.

زمزمه های نیمه شب...

مادر شهید می گوید...

شبها هر از گاهی که بیدار می شدم می دیدم زمزمه ای از داخل اتاق داوود به گوش می رسد وقتی در را آهسته باز می کردم می دیدم فرش را کنار زده روی خاک نشسته و گریه می کند، می گفتم داوود جان تو این راه رو می ری مدرسه و میای آخه تو که گناهی نکردی چرا گریه می کنی؟

می گفت مادر جان برای شما دعا می کنم...!

توسل به امام زمان (عج)...

شهید حق وردیان خود را سرباز حقیر امام زمان (عج) می دانست و همیشه از او مدد می گرفت، خودش تعریف می کرد در عملیات پاوه وقتی ماشین روی مین رفته بود من و شهید افتخاری هر دو زخمی شده بودیم به امام زمان (عج) متوسل شدم در آن هنگام بود که دستی آمد و ما را در آن تاریکی راهنمایی کرد.

>>> خبر شهادت <<<

عشق الله بود در دل من کی شهادت شود قسمت من

ده روز قبل از شهادت ایشان همسر بزرگوار وی بی قراری می کرد تصمیم گرفته شد با ایشان تماس بگیریم، غروب توانستیم با ایشان صحبت کنیم گفتم داوود جان چه می کنی؟ چرا نمی آیی؟ وی گفت: مادر جان ما اینجا آمده ایم راه کربلا را باز کنیم بعد هم به ما دلداری داد که تا ده روز دیگر بر می گردم، یک شب خواب دیدم که یک عده از خانومها به خانۀ ما آمدند و دور مرا گرفتن وگفتن داوود شهید شده فردای آن روز خانم نوبخت مادر(شهید کریم نوبخت) و یه عده از زنان موقع نماز ظهر آمدند وگفتند داوود زخمی شده من هم گفتم این بار دیگر فرق می کند من دیشب خواب دیدم داوود من شهید شده. آری داوود همان طور که گفته بود بعد از ده روز آمد...

وقت سفر...
وی پس از پشت سر گذاشتن عملیات قتح المبین در عملیات بیت المقدس ( آزاد سازی خرمشهر ) شرکت کرد در یکی از نیمه شبها در حمله به خاکریزهای دشمن گلوله ای به دست چپ ودیگری به پشتش اصابت کرد که قلب مملو از ایمان وعشق به خدایش را سوراخ نمود وطبق خوابی که دیده بود بعد از به زبان آوردن شهادتین و همانند وعده ای که به همسرش داده بود درست پس از ده روز از پیام تلفنی خود، شهادتین را در عمل به اثبات رساند و در حالی که فقط بیست ویک سال سن داشت پس از سه سال حضور در جبهه های نبرد در تاریخ 19 اردیبهشت 1361 به فیض رفیع شهادت نائل شد.

شهادت را مدالی طلایی بر روی سینه حسینیان می بینم،

شهید را قهرمانی بر روی سکوی رقابت متقیان می بینم،

خون شهداء بر خیزاننده خفتگان وبه راه اندازنده بیداران وتحرک بخشنده مردم می بینم.

>>> سردار شهید داوود حق وردیان <<<

/ 0 نظر / 25 بازدید